Propozycje zielonych szkół w Polsce

przez | 29 listopada 2022
Nadzwyczaj popularne ostatnimi czasy są tzw. zielone szkoły dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Urządza się je w większości wypadków w bardzo urokliwych lokalizacjach. Są to wzięte uzdrowiska nad morzem, ośrodki w górach, ale też mniej znane, lecz również interesujące miejsca. Dzieciaczki w sposób aktywny odpoczywają na łonie natury, w pobliżu lasów, a także nad wodą. Niejednokrotnie podróż w ramach zielonej szkoły jest jedyną sposobnością wypoczynku dla ucznia poza jego miejscowością.

zielone szkoły w Bieszczadach

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze urządzone zielone szkoły w górach, mogą być świetną ideą odpoczynku połączonego z nauką.tu hotel nad morzem z basenemProgram jest zwykle bardzo napięty. Dzieciaki uczą się rozróżniać gatunki drzew, głosy poszczególnych gatunków ptaków. Uczą się jak zadbać o środowisko naturalne, odwiedzają pobliskie atrakcje turystyczne, pływają jeśli jest taka możliwość. Czasami uczą się jazdy konnej. Plan jest zależny przede wszystkim od tego, w jakim miejscu znajduje się ustalony ośrodek wypoczynkowy. Przykładowo oprócz zielonej szkoły w górach możemy zdecydować się na czterodniowy pobyt w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, który to usytuowany jest na około 160 ha parku arboretum ze szczegółowo opisanymi gatunkami flory.

Czy potrzebujesz nowych i zajmujących wpisów na powyższy temat? Śpieszymy z pomocą – naciśnij i sprawdź (https://www.coraltravel.pl/punkty-sprzedazy) tutaj świeże treści.

A okazy widzieć tam można z całego nieomal świata – kliknij to o spływach kajakowych na Podlasiu! Poza tym, lekcje prowadzą przez pracowników OKL, pasjonatów. Jeżeli z kolei idzie o zielone szkoły w górach, warte uwagi są miejsca wypoczynku w przepięknych Bieszczadach. Choć są to góry dość niskie, jednak nad wyraz zachwycające połoniny nęcą trampów o wszelkiej porze roku.

Na wycieczkowiczów czekają tam spływy kajakami, górskie wypady, wieczorne figle przy ognisku, przejazdy autokarem z oprowadzaczem, żeglowanie albo rejs statkiem po Jeziorze Solińskim, a nawet noc przetrwania w bieszczadzkich ostępach w szałasie zbudowanym przez uczestników zabawy. Poza tym planowane są rozmaite rozrywki i zabawy, przykładowo: przeciąganie sznura, zabawy na ściankach wspinaczkowych, wyścigi w worach, strzelanie z łuku oraz inne konkurencje. Taki podróż latorośli z równolatkami na pewno uczy dzieciaczki niezależności, zaradności a także współpracy z kolegami, prócz tego jest doskonałą formą wypoczynku, to taki odpowiednik imprezy integracyjne w Bieszczadach – dowiedz się o spływach z Kaylon. Ważne jest by nauczyciele dobrze rozeznali się w ofertach ośrodków wczasowych oferujących organizację wypoczynków w ramach zielonej szkoły, i zdecydowali się na w najwyższym stopniu ciekawą (co nie zawżdy oznacza najtańszą).