Przez kryzysu gospodarczego spora liczba Polaków wyjechała na emigrację

przez | 9 lipca 2021
Mówi się, że Polacy są wszędzie, znaczy się, w które miejsce nie pojedziemy tam słychać nasz język. Czy to przebywamy na wakacjach w Chorwacji, Bułgarii i Włoszech, czy nawet gdzieś dalej, z łatwością możesz spotkać naszego rodaka.

flaga wielkiej brytanii
Nie dziwne już w ogóle, że na Wyspach Brytyjskich czy Holandii w każdym miejscu słyszymy znajomy język. Tak, to całkowita prawda, Polacy to naród, który preferuje podróżowanie. Czasami jest to jednakże wyjazd urlopowy, a często również za chlebem.

Z jednej strony są więc wyjazdy urlopowe, dawniej nie wyjeżdżaliśmy jakoś daleko, bo inny był krajobraz polityczny. Najbardziej zaawansowane wakacje to Bułgaria albo ówczesna Jugosławia, ale zdarzał się także Związek Radziecki. było zależne od tego, gdzie pracowaliśmy. Najczęściej Polacy podróżowali nad Bałtyk. Gdy otworzyły się granice i wycieczki zagraniczne zaczęły być bardziej przystępne i osiągalne, Polacy masowo zaczęli odwiedzać cały świat, w szczególności północną Afrykę, która naprawdę jest w korzystnej cenie (więcej o transporcie do włoch na

Spacerujący ludzie

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

Z drugiej strony mamy Polaków, którzy są zmuszeni masowo wyjeżdżać za granicę, żeby znaleźć zatrudnienie, zacząć na nowo życie w innym kraju lub tych, jacy myślą po prostu o lepszym życiu. Nie do końca wiadomo, ilu by naszych rodaków opuścili kraj, gdyby w Polsce lepiej się żyło, ale ilość opuszczających Polskę, którą obecnie możemy obserwować jest zatrważająca. Największa ilość Polaków jest w Anglii, Holandii oraz Niemczech. Przed kryzysem gospodarczym dużo było też naszych rodaków we Włoszech i w Hiszpanii, ale stale tam można spotkać sporą ich grupę.

Jeśli ten tekst jest dla Ciebie godny zainteresowania, to kliknij ten link. Znajdujące się tam treści także Cię zainteresują – to niezwykle użyteczne informacje (https://e-hunter.pl/poduszka-dla-psa)!

Z tego również względu rozwijają się przejazdy międzynarodowe, przede wszystkim zyskują linie lotnicze, ale też tradycyjni przewoźnicy. Dosyć popularny jest transport do Holandii i Niemiec, lecz także transport do Włoch.

Wielu ludzi wyjeżdża za granicę rozpocząć tam nowe życie, więc rozwija się także inny transport, np. transport zwierząt. Powstają za granicą też polskie gazety, sklepy, biura. Polacy jako coraz liczniejsza mniejszość na Wyspach Brytyjskich jest w stanie sobie poradzić w wielu sferach. Nie ma się co dziwić.

Jeśli chcesz poznać więcej informacji na omawiane zagadnienie – odwiedź wszystko, co Cię ciekawi na zbliżony temat.

Ci co dawno temu wyjechali do USA potworzyli tam polskie dzielnice, kluby i pozostałe placówki, które pomagają rodakom w trudnych sprawach. Polacy dzięki swojej znacznej emigracyjnej tradycji poradzą sobie w każdych warunkach i w każdym kraju, jednakże smutnym jest, iż nasze pastwo, jakby przekonane, że tak właśnie będzie, nie stara się zatrzymać jak najwięcej młodych ludzi, którzy są właściwie przyszłością Polski (polecany artykuł).