Przygotowania pojazdu do zimy należy rozpocząć od skrupulatnego sprawdzenia stanu jakości kół i opon

przez | 9 lipca 2021
Koło w pojeździe to podstawa. Czy zwrócimy uwagę na obłą kierownicę, czy wspomnimy o przysłowiowych czterech kołach. Szczególnie ważne dla właściciela pojazdu samochodowego bywa odpowiednie przygotowanie samochodu na zbliżającą się porę zimową, aby, nawet gdy spadnie obfity śnieg, pojazd dobrze trzymał się śliskiej nawierzchni.

Brama garażowa marki Normstahl

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Takie zabiegi oznaczają nierzadko dłuższą wizytę u znanego od lat mechanika pojazdów samochodowych (osobiście korzystam z – Każdy zapewne będzie pamiętał o tym, że wymiana opon bywa nieunikniona, ale poza tym dobrze byłoby skontrolować inne, kluczowe dla unikania zagrożeń elementy, takie jak: geometria kół, rodzaj płynu do spryskiwania szyb, stan założonego ogumienia, zbieżność kół itp.

Opony zimowe są kategorycznie potrzebne każdemu szoferowi, niezależnie od góralskich prognoz pogody czy planowanej rozpiętości tras. Zawsze musimy mieć pewność, że wyjedziemy pod każde wzniesienie, a w naszym aucie będziemy czuć się raźniej i nie stworzymy zagrożenia dla innych uczestników ruchu na drodze. Panom wymiana opon zajmuje niewiele czasu, najwyżej godzinę. Natomiast przedstawicielki płci pięknej z reguły nie decydują się wykonywać samodzielnie takiego szturmowego zadania. Zazwyczaj proszą o pomoc narzeczonych lub jadą do najbliższego warsztatu samochodowego.

Opona zimowa firmy Michelin

Autor: Supermac1961
Źródło: http://www.flickr.com
Geometria kół i ich zbieżność to dwa podobne zagadnienia. W tych dwóch przypadkach mechanicy zweryfikują, czy koła w samochodzie są prawidłowo założone. Wszelkie mankamenty powodują szybsze niszczenie się opon i zagrażają bezpieczeństwu na autostradzie.

Czyżbyś czuł chęć na więcej artykułów na ten temat? Zachęcamy w takim razie do następnej witryny – po prostu naciśnij tu i przejdź do naszego portalu.

Przyczepność pojazdu na ośnieżonej nawierzchni nie wzmocnią żadne używane współcześnie systemy ABS, jeśli parametry rozstawień kół znajdą się poza przewidywaną normą.

Doskonała przyczepność podczas podróży będzie szczególnie konieczna w czasie noworocznych wypadów. Zimą raczej udajemy się w tereny górskie, gdzie sceneria z sosnami w tle najlepiej komponuje się z karnawałowymi balami. Pokonywanie ostrych, górskich wiraży w trudnych warunkach pogodowych wymaga od taksówkarza niedościgłych umiejętności i perfekcyjnie przygotowanego do podróży samochodu.

Potrzebny jest Ci kompleksowy raport (https://kamrec.pl/zapalniczki-szpiegowskie) na ten temat? Wystarczy, że wejdziesz na podany link i na nowej stronie odnajdziesz wszelkie potrzebne wiadomości.

Nic dziwnego, że środowisko motoryzacyjne, począwszy od instruktorów nauki jazdy, a skończywszy na kierowcach Formuły 1, co roku przypomina o właściwym wyposażeniu samochodu i ciągłym doskonaleniu umiejętności taksówkarzy.

Źródło –