Robienie porządków to świetny test na to czy jesteś obowiązkowy

przez | 9 lipca 2021
Istnieją takie czynności, które wymagają od nas determinacji oraz obowiązkowości. Można do tej grupy zaliczyć sporo codziennych obowiązków: porządki, wychowanie dziecka, dieta, trening i inne. W każdej z wymienionych aktywności liczy się powtarzalność a także utrzymanie pewnego rygoru, który pozwala na osiągnięcie planowanych efektów. Na przykład sprzątanie. Powiedzmy, że robimy to, tak jak duża liczba osób, w dzień wolny. Doprowadzamy do porządku wtedy nasze okna używając myjek do okien i opryskiwaczy, sprzątamyparkiet mopem, korzystamy z dużej ilości innych pojemników, w których jest odpowiedni środek, na różnego rodzaju nieczystości: łazienkowe, kuchenne czy te w naszym pokoju.

mycie okna

Autor: worak
Źródło: http://www.flickr.com

Musimy robić porządki systematycznie, gdyż jeśli zaniedbamy choć raz, stracimy swój rytm, a zwykły obowiązek niepotrzebnie urośnie i będzie straszył swoimi rozmiarami.Następny przykład jest z tym większych obowiązków – wychowywanie dziecka. Tutaj z pewnością dopuszczamy się wielu błędów. jeżeli nie będziemy za każdym razem konsekwentni, dziecko to wykorzysta. Trzeba jednak wziąć poprawkę, że przecież ten mały człowiek to żywe stworzenie, nie da się opieki nad nim porównać do normalnego obowiązku. Tutaj musimy się wyróżniać nie tylko wojskowym drylem i sumiennością, lecz powinniśmy wziąć pod uwagę również czynnik ludzki. Dla tych, którzy nie lubią sie pobrudzić proponuję wydajne opryskiwacze.

Przestrzeganie jadłospisu który pomoże nam schudnąć jest za to bardzo proste, lecz jedynie w teorii. Jedz tyle i tyle, o tych porach, nie napychaj się do snu, wystrzegaj się słodyczy… Wszystko na papierze przedstawia się znakomicie, lecz gdy przychodzi, co, do czego w tym momencie dopiero wiemy, czym jest dyscyplina w temacie trzymania się diety. Jest to długa i żmudna walka o nasze marzenia o idealnej sylwetce, jest to walka z czymś czego nie widać, ale także z czymś co nam jednocześnie przeszkadza. Walczymy ze swoja głową, ze swoimi nawykami kulinarnymi, to tak samo jak zmienić część siebie. Jest to trudne.

mycie okna

Autor: Dustin Iskandar
Źródło: http://www.flickr.com

Na sam koniec taki oto przykład – trening, jest dość podobny do przestrzegania diety, jednak tylko pozornie.

Jeśli spodobał Ci się prezentowany artykuł, to niewątpliwie zaciekawią Cię także praktyczne informacje (https://www.warynski.pl/inwestycje/inwestycje-mieszkaniowe/atol/), które odnajdziesz tutaj – one pochłoną Cię bez reszty.

W przypadku diety musimy zmienić nawyki kulinarne, lecz kiedy trenujemy zmianie ulega coś więcej. Jedzenie owszem, bo kiedy ćwiczymy nie możemy napychać się fast fordami, jednocześnie jednak powinniśmy zmienić… nas samych. I to jest tutaj najtrudniejsze, wymaga rygoru i samodoskonalenia za wszelką cenę. Normalny obowiązek przeradza się tu w nieustanną walkę, ale warto do niej stanąć.

Ciekawi Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło (https://e-hunter.pl/pl/p/Obroza-dla-srednich-psow-53-cm%2C-przeciw-pchlom-i-kleszczom-Kiltix/1380) a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Podobnie jest w przypadku mycia okien. Ten obowiązek stanie się bardziej znośny gdy użyjemy takich akcesoriów jak m.in. polecane myjki okienne.