Rozwój transportu międzynarodowego

przez | 9 lipca 2021
Nasza gospodarka, pomimo globalnego kryzysu, trzyma się zaskakująco dobrze. Zakładamy mnóstwo małych i średnich przedsiębiorstw. Rodacy wzięli wreszcie los we własne, pracowite ręce i pomimo sporego ryzyka, prowadzą udane biznesy. Bycie swoim szefem to o niebo lepsza sytuacja, niż nieustanne stosowanie się do poleceń w czyjejś firmie. Nawet początkowe gorsze miesiące, kiedy firma nieśmiało rozkłada skrzydła, nie odbierają pozytywnego nastawienia naszych przedsiębiorców.

cysterna

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo nowo powstałych przedsiębiorstw jest nastawiona na handel z naszymi wschodnimi sąsiadami. Można pomyśleć, że ze względów historyczno- politycznych, nasze stosunki biznesowe ze słowiańskimi braćmi będzie kuleć. Nic podobnego! Przecież jeszcze w czasach poprzedniego ustroju handel pomiędzy nami, a Rosją kwitł.

Widzisz właśnie bardzo absorbujący tekst, więc z pewnością zainteresuje Cię też ten udostępniony tutaj (http://www.secretclient.com/oferta/) materiał – on również jest godny Twojej uwagi.

Wiele naszych towarów, takich jak meble, były w Związku Radzieckim kultowe, a zwrot „polski” był synonimem najlepszej klasy. Teraz może nasze produkty nie mogą się pochwalić już tak wielką popularnością, ale wciąż są chętnie kupowane przez naszych wschodnich sąsiadów.

Tak zażyłe relacje biznesowe powodują, że gwałtownie rozwijają się w naszym kraju przedsiębiorstwa transportowe, które obsługują również tereny na Wschodzie. Transport chłodniczy jest teraz wyjątkowo intratny. Współpraca z naszymi wschodnimi sąsiadami funkcjonuje w dwie strony, stad też samochody dostawcze nigdy nie jadą z powrotem puste Wystarczy tylko zarejestrować się na odpowiedniej giełdzie transportowej, gdzie bez trudu znajdziemy odpowiadający nam transport z krajów byłego Związku Radzieckiego do Polski.
Taki popyt na przewóz (zobacz przewóz samochodów z holandii) produktów za naszą wschodnią granicę sprawia, że firmy logistyczne rozszerzają swój zakres usług. Wiąże się to rzecz jasna z dodatkowymi wpływami, które potem można zainwestować w nowocześniejszą flotę. Warto również ciągle szkolić kierowców.

Niezależnie od mapy politycznej w naszej części Europy, kontakty handlowe pomiędzy Polską, a naszymi wschodnimi sąsiadami nie ustaną. Niezwykle trudno jest zerwać więzy słowiańskiej krwi i stulecia wspólnej historii oraz kultury.Więcej na ten temat: .