Rzecz o codziennych rzeczach, które bagatelizujemy

przez | 24 listopada 2022
Każde mieszkanie, czy to duży, lub mały powinien mieć wskazane rzeczy. Na co dzień nad tym się nie zastanawiamy, ponieważ korzystamy z nich automatycznie, zapominamy, że praca bez takiej wsparcia stałaby się strasznie utrudniona, co więcej, niemożliwa. Przypomnijmy sobie co mamy na stanie, a przy okazji zwróćmy hołd tego typu cichym bohaterom.

sprzęt do dezynfekcji

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie dostępne środki do dezynfekcji to konieczna ochrona przed atakującym i zalepiającym nas brudem. Jak dalibyśmy radę zatroszczyć się o schludność naszego mieszkania bez tych chemicznych pomocy )? Wydaje się to niemożliwe do zrobienia. Wiadomo, niektórzy mają własne bardziej domowe metody, jak zlikwidować plamę czy pokonać jakieś zabrudzenie, jednak w zdecydowanej większości przypadków to nie wystarcza. Zawsze w takim momencie w pomocy jest środek dezynfekcyjny, który – w zależności od poziomu zaawansowania – wybawi plamę, zniszczy osad, domyje sprzęt łazienkowy czy uwolni gazówkę od spalenizny.

Radio, komputer, lodówka i pralka? Co łączy te rzeczy? Zdecydowanie ogromne ułatwienie życia, choć taka lodówka i laptop (podłączony do sieci) to przedmioty niezbędne do życia. Najważniejszym jednakowoż wspólnym mianownikiem jest ich zależność od… prądu. No bo co byśmy zrobili bez energii elektrycznej, odpowiedź przychodzi sama – nic. Na co dzień nad tym się nie zastanawiamy, funkcjonuje w domu wszystko napędzane przez energię elektryczną. Gdyby nagle go zabrakło… aż trudno to sobie wyobrazić. Wystarczy, że nie ma przez chwilę, na przykład, w czasie burzy, a już jakoś dziwnie. Tak samo ma się sprawa z wodą.

Trudno także sobie wyobrazić nieogrzewany dom i klimatyzacja do serwerowni zimową porą. Szczególnie zapominamy o tym w mieszkaniu gdzie mieszka wiele rodzin, w jakim posiadamy ogrzewanie miejskie. Nie musimy o nic się bać, o każdej porze mamy możliwość odkręcić kurek, ażeby zaraz nasze mieszkanie zapełniło się zbawiennym ciepłem. O tym komforcie zdajemy sobie sprawę, kiedy jest jakaś awaria i ogrzewania nie ma. Czujemy się w takim momencie nieludzko, bo niełatwo czuć się w takim mieszkaniu normalnie. Na zewnątrz mróz, przez ściany i okna dostaje się go coraz więcej do domu. Nieprzyjemne doznanie. W takim momencie właśnie doceniamy to, co niby otrzymujemy normalnie, jak gdyby automatycznie, lecz nie podejrzewamy, iż mogłoby kiedyś tego zabraknąć. Wydaje nam się to normalne.