Rzecz o codziennych rzeczach, które bagatelizujemy

przez | 6 września 2021
Każde mieszkanie, czy to duży, lub mały powinien mieć wskazane rzeczy. Na co dzień nad tym się nie zastanawiamy, ponieważ korzystamy z nich automatycznie, zapominamy, że praca bez takiej wsparcia stałaby się strasznie utrudniona, co więcej, niemożliwa. Przypomnijmy sobie co mamy na stanie, a przy okazji zwróćmy hołd tego typu cichym bohaterom.

sprzęt do dezynfekcji

Autor: Lisa Risager
Źródło: http://www.flickr.com
Powszechnie dostępne środki do dezynfekcji to konieczna ochrona przed atakującym i zalepiającym nas brudem. Jak dalibyśmy radę zatroszczyć się o schludność naszego mieszkania bez tych chemicznych pomocy )? Wydaje się to niemożliwe do zrobienia. Wiadomo, niektórzy mają własne bardziej domowe metody, jak zlikwidować plamę czy pokonać jakieś zabrudzenie, jednak w zdecydowanej większości przypadków to nie wystarcza. Zawsze w takim momencie w pomocy jest środek dezynfekcyjny, który – w zależności od poziomu zaawansowania – wybawi plamę, zniszczy osad, domyje sprzęt łazienkowy czy uwolni gazówkę od spalenizny.

Radio, komputer, lodówka i pralka? Co łączy te rzeczy? Zdecydowanie ogromne ułatwienie życia, choć taka lodówka i laptop (podłączony do sieci) to przedmioty niezbędne do życia. Najważniejszym jednakowoż wspólnym mianownikiem jest ich zależność od… prądu. No bo co byśmy zrobili bez energii elektrycznej, odpowiedź przychodzi sama – nic. Na co dzień nad tym się nie zastanawiamy, funkcjonuje w domu wszystko napędzane przez energię elektryczną. Gdyby nagle go zabrakło… aż trudno to sobie wyobrazić. Wystarczy, że nie ma przez chwilę, na przykład, w czasie burzy, a już jakoś dziwnie. Tak samo ma się sprawa z wodą.

Trudno także sobie wyobrazić nieogrzewany dom i klimatyzacja do serwerowni zimową porą. Szczególnie zapominamy o tym w mieszkaniu gdzie mieszka wiele rodzin, w jakim posiadamy ogrzewanie miejskie. Nie musimy o nic się bać, o każdej porze mamy możliwość odkręcić kurek, ażeby zaraz nasze mieszkanie zapełniło się zbawiennym ciepłem. O tym komforcie zdajemy sobie sprawę, kiedy jest jakaś awaria i ogrzewania nie ma. Czujemy się w takim momencie nieludzko, bo niełatwo czuć się w takim mieszkaniu normalnie. Na zewnątrz mróz, przez ściany i okna – zajrzyj tu: montaż okien w ociepleniu – dostaje się go coraz więcej do domu. Nieprzyjemne doznanie. W takim momencie właśnie doceniamy to, co niby otrzymujemy normalnie, jak gdyby automatycznie, lecz nie podejrzewamy, iż mogłoby kiedyś tego zabraknąć. Wydaje nam się to normalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*