Gdy auto jest do kasacji

Gdy dostajemy prawo jazdy do ręki jesteśmy najszczęśliwsi pod słońcem. A rzeczywistość jest taka, że nie zawsze od razu dostajemy samochód. Cóż, tak to już jest, że trzeba prosić rodziców, by dali nam auto. Jednak trzeba na niego uważać bardziej, niż bardzo. Co innego, gdy człowiek otrzymuje swoje auto, wtedy młody człowiek szaleje z radości.

Continue reading “Gdy auto jest do kasacji” »

Czasami już tylko zniszczenie wchodzi w grę

Jeżeli braliśmy udział w wypadku drogowym oraz wóz poniósł nieduże obrażenia, to zazwyczaj wystarczy lekka usługa blacharza i lakiernika, a będzie on prezentował się jak nowy. Niestety od czasu do czasu dzieje się tak, iż wóz już w ogóle nie nadaje się do użytku i jedyne co mamy szansę robić, to go zutylizować. Ale jak to robić, by mieć gwarancję, iż wszystko jest dobrze i że zniszczone zostaną także papiery.

Continue reading “Czasami już tylko zniszczenie wchodzi w grę” »

Zwierzęta też czują, pamiętajmy, by je przewozić humanitarnie

Każde zwierzę jest żywą istotą, która odczuwa ból i cierpienie, tak jak my, ludzie. Wiem, że dla wielu z was te słowa to banał, przecież każdy człowiek z normalną dawką empatii będzie umiał zrozumieć drugą istotę, bez zmaczenia czy będzie to człowiek, czy pies. Są też ludzie, dla których zwierzę to coś gorszego, to rzecz, którą traktuje się, dosłownie, jak przedmiot.

Continue reading “Zwierzęta też czują, pamiętajmy, by je przewozić humanitarnie” »