Specjalistyczne wędrowanie

Ze wschodu na zachód, z północy na południe, w każdy zakątek i do każdego miasteczka – podróżujemy. Od kiedy zniknęły granice możemy pozwolić sobie na to. Jako mieszkańcy Unii Europejskiej i Strefy Schengen możemy również zatrudniać się w wielu miejscach Europy.

Continue reading “Specjalistyczne wędrowanie” »

Co można zrobić z niepotrzebnym pojazdem?

Auta są niezwykle istotną częścią obecnej rzeczywistości. Większa część osób nie wyobraża już sobie bez nich codzienności, a w szczególności widoku dużej metropolii, gdzie auta stały się nieodłącznym elementem. Posiadanie auta przynosi wiele korzyści, wynikających przykładowo z możliwości sprawnego podróżowania.

Continue reading “Co można zrobić z niepotrzebnym pojazdem?” »

Przygotowania pojazdu do zimy należy rozpocząć od skrupulatnego sprawdzenia stanu jakości kół i opon

Koło w pojeździe to podstawa. Czy zwrócimy uwagę na obłą kierownicę, czy wspomnimy o przysłowiowych czterech kołach. Szczególnie ważne dla właściciela pojazdu samochodowego bywa odpowiednie przygotowanie samochodu na zbliżającą się porę zimową, aby, nawet gdy spadnie obfity śnieg, pojazd dobrze trzymał się śliskiej nawierzchni.

Continue reading “Przygotowania pojazdu do zimy należy rozpocząć od skrupulatnego sprawdzenia stanu jakości kół i opon” »

Jaką metodą szybko i solidnie znaleźć części do naszego auta?

Setki razy oglądaliśmy amerykańskie filmy, gdzie na złomowisko jechało parę ludzi w poszukiwaniu części zamiennych w rozpadających się autach. W USA takie sytuacje są czymś normalnym, ale u nas w Polsce raczej nie przejdą. Jeżeli, więc potrzebujemy jakiejś część musimy albo iść do mechanika, który być może akurat ma to, co jest nam potrzebne, albo szukać w sklepach z częściami samochodowymi.

Continue reading “Jaką metodą szybko i solidnie znaleźć części do naszego auta?” »