Serwery wirtualne

przez | 6 września 2021
Prowadzenie strony internetowej jeszcze dziesięć lat wcześniej wiązało się z dużymi kosztami i było znakiem prawdziwego prestiżu. Napisanie strony internetowej, jej obsługa, ale przede wszystkim wykorzystywanie stwarzały niekiedy astronomiczne koszty. Dużą barierą w kwestii środków było za każdym razem posiadanie własnego serwera. Serwer jest urządzeniem, na jakim mieszczą się dane (jak przykładowo witryna internetowa), a które to ma za zadanie kontrolować płynny przepływ tych informacji. Tego rodzaju urządzenie powinno być w stanie jednocześnie obsłużyć bardzo dużą liczbę połączeń i tak samo dużą ilość operacji wykonywanych na danych na serwerze. Serwer jest więc potężnym, a co za tym idzie – niezwykle kosztownym urządzeniem. Z tego też wynikał dawny prestiż prowadzania własnej witryny.

serwery

Autor: Reg Natarajan
Źródło: http://www.flickr.com
Jest serwer, co dalej?Szybko dostrzeżono w tym miejscu możliwość korzyści – zaobserwowano, że większa część właścicieli przedsiębiorstw nie wykorzystuje w pełni funkcjonalności serwerów. Ruch na niektórych stronach jest mały, a kosztów zmniejszyć nie można. Dlatego też wymyślono serwery wirtualne.

Jeżeli opisywany artykuł okazał się dla Ciebie wartościowy, nie zwlekaj i zobacz szczegóły tutaj wina czerwone słodkie – przeczytasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Firma, która posiada wielką bazę urządzeń serwerowych wynajmuje klientowi określoną ilość miejsca na tym serwerze, w zamian za miesięczny abonament. Urządzenie znajduje się w firmie wynajmującej miejsce, co dodatkowo ogranicza koszty o koszty serwisowe. Ponadto, zrezygnowanie z posiadania strony internetowej nie jest już związane z wysokimi stratami. Pomysł skonstruowania takich urządzeń zrewolucjonizował internet (zobacz pozycjonowanie stron internetowych w google) i pomógł wielu nadawcom treści minimalnym kosztem dotrzeć do ogromnej liczby potencjalnych klientów. Dziś już prawie każdy salon fryzjerski czy niewielki serwis naprawczy ma własną witrynę internetową – dowiedz się więcej o serwerach wirtualnych.O ile taniej?Posiadanie urządzeń generuje koszty, te komputery muszą być przetrzymywane w odpowiednich warunkach, systematycznie oczyszczane i serwisowane, oprócz tego musi się nimi opiekować wykwalifikowany personel. Mimo to, rynek jest konkurencyjny i z tego powodu najwazniejszą zaletą serwerów tego typu jest koszt. Tanie serwery wirtualne są powszechnie dostępne, ich oferta jest skierowana do małych i średnich przedsiębiorców, oraz hobbystów. Różnica w cenie uzależniona jest od przepustowości, oraz ilości miejsca zamówionej na urządzeniu – dla niedużej strony WWW taka oferta jest idealna (usługi).