Solidny kamieniarz nie może być zbyt tani!

przez | 9 lipca 2021
Cmentarze w naszym kraju są ładne – chociaż pewnie niektórzy ludzie raczej sceptycznie zwykli podchodzić do nowoczesnych nagrobków. No cóż, nie we wszystkich przypadkach nagrobki charakteryzują się niesamowitym pięknem, lecz i tak chodzenie po cmentarzach, w szczególności w listopadzie, ma swój urok. Zapamiętajmy, że jeśli nie posiadamy zbyt wiele kasy na własny nagrobek – bądź swoich bliskich, nie musimy uważać, iż to mega wstyd postawić najzwyklejszy pomnik! Jeśli ktokolwiek nawet przy nagrobkach wychodzi z takiego założenia, że najbardziej znaczące jest to by się pokazać, to rozumuje mocno nieodpowiednio!

kamień

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Chociaż to zapewne oczywiste, iż patrząc na bardzo zaniedbany pomnik – (więcej informacji) swoich bliskich – rodziców bądź dziadków, z pewnością przydałoby się skombinować skądś kasę. To pewnie coś typowego, że żelaznym obowiązkiem rodziny jest dbanie o nagrobki umarłych. Gdy nie będziemy dbali o nagrobki – (zobaczysz) pewnie nasze dzieci po wielu latach, z powodu braku odpowiednich wzorców, także o nas zapomną. A niestety rośnie w polskim społeczeństwie pogląd jakoby właśnie dbanie o zmarłych, ich nagrobki, nie miało sensu. No cóż, negatywne wzorce z pewnych zachodnich krajów w żadnym razie nie powinny mieć w Polsce miejsca! Jeśli ktoś w taki sposób zwykł podchodzić do kwestii cmentarzy, niech zmieni myślenie.

Cieszy, że jakość kamieniarstwa stoi na wysokim poziomie. Można powiedzieć, iż w wielu przypadkach choćby mazowieccy kamieniarze są swoistymi wirtuozami. Choć no nie oszukujmy się zbytnio: a więc jeśli wyłożymy na stół większe środki, to faktycznie grób będzie cechował się pięknym wyglądem, solidnym wykonaniem.

kamień

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Sprawdzony kamieniarz w żadnym razie nie będzie brał za własne usługi mega niewielkich pieniędzy. Jeżeli ktokolwiek w taki sposób rozumuje pewnie nie poznał dobrze rynku kamieniarskiego. A zresztą to chyba coś typowego, że jeśli mocno chcemy, aby grób był perfekcyjny, dostosowany do typowo polskiej pogody, nie powinien tak mocno skupiać się na oszczędzaniu. Zatem zadbajmy o to by nasze cmentarze były jeszcze ładniejsze, klimatyczniejsze. Jakby nie patrzeć cmentarze są naprawdę istotną częścią krajobrazu Polski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*