Solidny kamieniarz nie może być zbyt tani!

przez | 9 lipca 2021
Cmentarze w naszym kraju są ładne – chociaż pewnie niektórzy ludzie raczej sceptycznie zwykli podchodzić do nowoczesnych nagrobków. No cóż, nie we wszystkich przypadkach nagrobki charakteryzują się niesamowitym pięknem, lecz i tak chodzenie po cmentarzach, w szczególności w listopadzie, ma swój urok. Zapamiętajmy, że jeśli nie posiadamy zbyt wiele kasy na własny nagrobek – bądź swoich bliskich, nie musimy uważać, iż to mega wstyd postawić najzwyklejszy pomnik! Jeśli ktokolwiek nawet przy nagrobkach wychodzi z takiego założenia, że najbardziej znaczące jest to by się pokazać, to rozumuje mocno nieodpowiednio!

kamień

Autor: ROGALA
Źródło: ROGALA
Chociaż to zapewne oczywiste, iż patrząc na bardzo zaniedbany pomnik – (więcej informacji) swoich bliskich – rodziców bądź dziadków, z pewnością przydałoby się skombinować skądś kasę. To pewnie coś typowego, że żelaznym obowiązkiem rodziny jest dbanie o nagrobki umarłych. Gdy nie będziemy dbali o nagrobki – (zobaczysz) pewnie nasze dzieci po wielu latach, z powodu braku odpowiednich wzorców, także o nas zapomną. A niestety rośnie w polskim społeczeństwie pogląd jakoby właśnie dbanie o zmarłych, ich nagrobki, nie miało sensu. No cóż, negatywne wzorce z pewnych zachodnich krajów w żadnym razie nie powinny mieć w Polsce miejsca! Jeśli ktoś w taki sposób zwykł podchodzić do kwestii cmentarzy, niech zmieni myślenie.

Cieszy, że jakość kamieniarstwa stoi na wysokim poziomie. Można powiedzieć, iż w wielu przypadkach choćby mazowieccy kamieniarze są swoistymi wirtuozami. Choć no nie oszukujmy się zbytnio: a więc jeśli wyłożymy na stół większe środki, to faktycznie grób będzie cechował się pięknym wyglądem, solidnym wykonaniem.

kamień

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Sprawdzony kamieniarz w żadnym razie nie będzie brał za własne usługi mega niewielkich pieniędzy. Jeżeli ktokolwiek w taki sposób rozumuje pewnie nie poznał dobrze rynku kamieniarskiego. A zresztą to chyba coś typowego, że jeśli mocno chcemy, aby grób był perfekcyjny, dostosowany do typowo polskiej pogody, nie powinien tak mocno skupiać się na oszczędzaniu. Zatem zadbajmy o to by nasze cmentarze były jeszcze ładniejsze, klimatyczniejsze. Jakby nie patrzeć cmentarze są naprawdę istotną częścią krajobrazu Polski.