Spływ kajakiem dla lubiących kontakt z przyrodą

przez | 24 sierpnia 2022
Jesień się wielkimi krokami, ale ciągle jeszcze jest stosunkowo ciepło i ładnie. Mimo, że wakacje to już przeszłość, to można wykorzystywać ciepłe weekendy na wypoczynek na dworze. Możliwości jest dużo, a jedną z najbardziej atrakcyjnych są spływy kajakowe. Rzek płynie w naszym kraju wiele, więc zazwyczaj nawet nie trzeba daleko jechać, aby tej aktywności zaznać. Oczywiście najpopularniejsze miejsca na spływy to Mazury. Tam możemy znaleźć mnóstwo urokliwych rzek, buchających zielenią zakątków.

Kaylon organizuje spływy kajakowe Wszędzie można popływać kajakiem

To jednak tylko jedna z możliwości. Nawet we Wrocławiu albo (sprawdź to koniecznie) Warszawie możemy zorganizować sobie jednodniowy spływ kajakiem. W zasadzie w każdej przystani działa wypożyczalnia kajaków (szczegóły na serwisie: ). Gdy nie wiemy dokąd płynąć, nie znamy rzeki, można także zorganizować spływ z przewodnikiem. Pływanie kajakiem nie jest bardzo trudne. Oczywiście, musimy uważać na dryfujące w wodzie gałęzie czy wystające kamienie albo mielizny, ale wystarczy parę rad przewodnika, abyśmy dobrze sobie poradzili. Naturalnie obowiązkowo należy zachować zasady bezpieczeństwa, zakładać kamizelki i słuchać uważnie wszystkich wskazówek.

Kajaki to wspaniały sposób na odpoczynek. Pływanie kajakiem nie wymaga nawet wielkiego wysiłku. Naturalnie trzeba się namachać wiosłem, lecz zwykle okolica jest niezwykle piękna, wiosłowaniu towarzyszy tak wiele pięknych widoków, że nawet nie poczujemy zmęczenia.

Jak się przygotować?

Musimy pamiętać, by do spływu właściwie się przygotować. Załóżmy prędko wysychające ubrania, kostium kąpielowy, czapkę albo – strona internetowa – chustkę na głowę. Jeśli świeci słońce pamiętajmy o kremie z filtrem – na wodzie słońce łapie bardzo szybko i grożą nam poparzenia.

Dobrze jest również zapakować cienkie rękawiczki, by nie nabawić się odcisków od wiosłowania. Oczywiście należy również zabezpieczyć cenne przedmioty, jak kluczyki do auta, komórka albo dokumenty. Tu doskonale sprawdzą się hermetycznie zamykane pudełka. Worki foliowe mają to do siebie, że można je podrzeć, a ponadto nie da się szczelnie ich zamknąć. A kiedy już będziemy właściwie przygotowani – ahoj przygodo!