Sprzęt przydatny w górach

przez | 23 marca 2022
Wyprawa w góry jest przedsięwzięciem, które często wymaga od uczestników posiadania odpowiedniego sprzętu. Oczywiście bardzo dużo zależy od tego, jak wysokie są góry, jakie wybiera się na wycieczkę. Istnieją bowiem, również w Polsce, pasma górskie niezbyt wysokie, a w niektórych miejscach całkowicie płaskie. Takie tereny nadają się do mało wymagających wypraw, a wręcz do spacerów.

buty trekkingowe damskie : Natomiast bardzo wysokie i strome pasma to miejsce stworzone tylko dla zaawansowanych turystów. W takiej sytuacji ekwipunek jest bardzo potrzebny, jednak najbardziej istotne jest doświadczenie osób biorących udział w wycieczce Nie wolno bowiem lekceważyć gór, nawet gdy nie są zbyt wysokie. W takich miejscach [TAG=pogoda

może zmienić się błyskawicznie, co wiąże się często z drastycznym pogorszeniem warunków. Wybór sprzętu górskiego w obecnym czasie jest bardzo szeroki, poczynając od elementów takich jak buty trekkingowe damskie i męskie.

Odzież i obuwie
W górach niezwykle ważny jest właściwy ubiór. Związane jest to między innymi z wymienionymi uprzednio nagłymi zmianami pogody, na które trzeba być przygotowanym. Nowoczesna odzież górska stosuje najnowsze zdobycze techniki i materiały dla zagwarantowania wygody i ciepła noszącej ją osobie. Niezwykle istotne bez wątpienia są buty. Obuwie typowo w góry wyposażone jest przede wszystkim w mocną i odpowiednio grubą podeszwę, która zapobiega kontuzjom, a także przedwczesnym przemęczaniu się nóg i stóp.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Jeżeli tak, to przejdź do następnego artykułu i czytaj dalej chiny wakacje o tym, co bardzo Cię ciekawi.

Wybór butów również należy uzależnić od rodzaju otoczenia, w jakim ma miejsce wyprawa. Poza typowymi butami trekkingowymi oferowane są bowiem także specjalne buty do wspinaczki wysokogórskiej i inne.

Autor: www.nartyslowacja.pl

Niezbędny sprzęt
Wyprawa górska kojarzona jest w pierwszej kolejności z plecakiem. Do popularnych marek na dzień dzisiejszy należą na przykład plecaki Wolfgang. W wyborze tego elementu należy brać pod uwagę przede wszystkim pojemność danego modelu zestawioną z pojemnością, jaka jest potrzebna. Liczy się także wytrzymałość, jak również obecność dodatkowych kieszeni czy też dodatkowego pasa zabezpieczającego. Na wycieczce bardzo przydatny jest różnego rodzaju sprzęt obozowy. Podstawę takiego sprzętu stanowi namiot. Sklepy górskie oferują bardzo bogaty wybór akcesoriów tego typu, chętnie wybierane są na przykład namioty Coleman .