Super wyposażenie do stomatologa

Spora grupa dentystów po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia decyduje się na otwarcie swojego gabinetu dentystycznego i zaczęcie pracy na swój rachunek. Lecz należy wziąć się do tego rozsądnie, gdyż jest dużo rzeczy, o jakich należy pomyśleć, a i koszty tego typu prac nie są niskie.

gabinet dentystyczny

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com
Po pierwsze trzeba rozpocząć od znalezienia jakiegoś lokalu na stylizacja (zobacz przedłużanie rzęs wrocław). Lokalizacja oczywiście będzie istotna, w pobliżu powinien się znajdować jakiś parking dla pacjentów, a sam lokal powinien znajdować się w miejscu, do którego łatwo dojechać. Można przyjąć, że na potrzeby jednego stomatologa całkowicie powinna wystarczyć powierzchnia osiemnastu metrów kwadratowych.

Powinna zmieścić się tam niewielka poczekalnia, ubikacja oraz gabinet. Umeblowanie powinno być z łatwo zmywalnych materiałów, już przy projektowaniu koniecznie trzeba przypilnować tego, żeby meble i wyposażenie było zgodne z przepisami sanepidu. Warto również pomyśleć o niepełnosprawnych i wszystko rozplanować pod nich, a także zadbać o bezpieczeństwo w środku gabinetu, przykładowo stosując odporne na wybrudzenia materiały antypoślizgowe.

A co z sterylizacją? Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli stomatologowi to sterylizacja i autoklaw.

Po umeblowaniu lokalu przyjdzie czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu rozpiętość cen jest ogromna, lecz bez sumy kilkudziesięciu tysięcy złotych raczej trudno myśleć o porządnym wyposażeniu. Lecz nie opłaca się tu robić za dużych oszczędności. zabiegi (np. zajrzyj koniecznie) urządza się pod kątem użytkowania przez kolejne kilka lat, i kupno urządzeń umożliwiających dalszą rozbudowę spowoduje, że w dalszej przyszłości będzie można uciec od jego niepotrzebnej wymiany.

Podstawowym elementem każdego gabinetu jest fotel stomatologiczny, na jakim przyjmuje się pacjentów. Fotel będzie najczęściej zintegrowany z dentystycznym panelem, na którym montuje się wszystkie potrzebne urządzenia i przyrządy, takie jak na przykład kamera, ssak, piaskarka albo turbina stomatologiczna. Ważnym elementem gabinetowego wyposażenia powinien też być autoklaw, w którym można wysterylizować stosowane wcześniej narzędzia. Oczywiście warto również nabyć sporo dodatkowego wyposażenia, na przykład takiego jak turbiny, bakteriobójcze lampy albo lupy medyczne.