Super wyposażenie do stomatologa

przez | 8 lipca 2021
Spora grupa dentystów po zdobyciu odpowiedniego doświadczenia decyduje się na otwarcie swojego gabinetu dentystycznego i zaczęcie pracy na swój rachunek. Lecz należy wziąć się do tego rozsądnie, gdyż jest dużo rzeczy, o jakich należy pomyśleć, a i koszty tego typu prac nie są niskie.

gabinet dentystyczny

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com
Po pierwsze trzeba rozpocząć od znalezienia jakiegoś lokalu na stylizacja (zobacz przedłużanie rzęs wrocław). Lokalizacja oczywiście będzie istotna, w pobliżu powinien się znajdować jakiś parking dla pacjentów, a sam lokal powinien znajdować się w miejscu, do którego łatwo dojechać. Można przyjąć, że na potrzeby jednego stomatologa całkowicie powinna wystarczyć powierzchnia osiemnastu metrów kwadratowych.

Powinna zmieścić się tam niewielka poczekalnia, ubikacja oraz gabinet. Umeblowanie powinno być z łatwo zmywalnych materiałów, już przy projektowaniu koniecznie trzeba przypilnować tego, żeby meble i wyposażenie było zgodne z przepisami sanepidu. Warto również pomyśleć o niepełnosprawnych i wszystko rozplanować pod nich, a także zadbać o bezpieczeństwo w środku gabinetu, przykładowo stosując odporne na wybrudzenia materiały antypoślizgowe.

A co z sterylizacją? Nie zawsze pierwsze co przychodzi na myśli stomatologowi to sterylizacja i autoklaw.

Po umeblowaniu lokalu przyjdzie czas na wyposażenie wnętrza gabinetu. Tu rozpiętość cen jest ogromna, lecz bez sumy kilkudziesięciu tysięcy złotych raczej trudno myśleć o porządnym wyposażeniu. Lecz nie opłaca się tu robić za dużych oszczędności. zabiegi (np. zajrzyj koniecznie) urządza się pod kątem użytkowania przez kolejne kilka lat, i kupno urządzeń umożliwiających dalszą rozbudowę spowoduje, że w dalszej przyszłości będzie można uciec od jego niepotrzebnej wymiany.

Podstawowym elementem każdego gabinetu jest fotel stomatologiczny, na jakim przyjmuje się pacjentów. Fotel będzie najczęściej zintegrowany z dentystycznym panelem, na którym montuje się wszystkie potrzebne urządzenia i przyrządy, takie jak na przykład kamera, ssak, piaskarka albo turbina stomatologiczna. Ważnym elementem gabinetowego wyposażenia powinien też być autoklaw, w którym można wysterylizować stosowane wcześniej narzędzia. Oczywiście warto również nabyć sporo dodatkowego wyposażenia, na przykład takiego jak turbiny, bakteriobójcze lampy albo lupy medyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*