Święto 1 listopada jest dniem pełnym nostalgii i zadumy.

przez | 9 lipca 2021
To jeden z nielicznych dni w roku, kiedy możemy głębiej zastanowić się nad naszym życiem i nad śmiercią, która niechybnie spotka każdego z nas. Trzeba przy tym mieć orientację w tym jak powinniśmy przygotować się na wypadek śmierci bliskiej osoby. Są to kwestie, które staramy się omijać, jednakże wcześniej czy później przyjdzie się nam z nimi zetknąć i wówczas warto być odpowiednio dobrze przygotowanym.

Kiedy umrze bliska nam osoba w na początek należy skontaktować się z firmą jaką jest zakład pogrzebowy – poprzednia strona – Wrocław, żeby ustalić możliwe kwestie dotyczące pogrzebu. Pogrzeb to ciężkie przeżycie, zwłaszcza dla najbliższych osób, jednak niestety każdy z nas w pewnym momencie swojego życia będzie musiał w nim brać udział. W czasie pogrzebu oddaje się hołd zmarłej osobie, wspominamy jak żyła i jaka była, by na zawsze zachować ją w pamięci. W Polce tradycyjnie zmarłych umieszcza się w trumnach, które następnie przewozi się na cmentarz.

Zakład pogrzebowy

Autor: Iglesia en Valladolid
Źródło: http://www.flickr.com

Aczkolwiek udostępnia się również możliwość kremacji zwłok. Pogrzeb (http://www.fotoporcelana.net) Wrocław jest to spalenie ciała w specjalnie przygotowanym do tego zadania piecu. Krematoria znajdują się obecnie w każdym większym mieście. W takim przypadku powstały w procesie spalenia popiół umieszcza się w urnie. Jej utrzymanie jest prostsze i tańsze niż postawienie i opieka nad nagrobkiem, stąd też coraz więcej ludzi korzysta właśnie z tego typu rozwiązania. W każdym przypadku trumna czy urna jest przewożona na cmentarz, gdzie jest umieszczana w przeznaczonym do tego miejscu. Jeżeli chodzi o transport zwłok, Wrocław, Gdańsk, Lublin i każde inne większe miasto oferuje zarówno przewóz najpierw do domu zmarłego, jak i następnie na cmentarz. Współcześnie nie ma też problemów z przewożeniem trumny z innego kraju, chociaż nie każda firma o tym charakterze realizuje transport zagraniczny. Zobacz więcej na stronie:

W przypadku pogrzebu płaci się za zakup trumny, miejsce spoczynku, wykopanie grobu, wykonanie nagrobka, a także przewóz zmarłego i opłaty eksploatacyjne. Można starać się o zasiłek pogrzebowy i w tym celu trzeba się udać do najbliższej jednostki organizacyjnej ZUS. Wniosek taki może złożyć nie tylko ktoś z bliskich, ale także pracodawca, czy kapłan jeśli pokrył koszty pogrzebu.