Systematyczna rewizja bywa konieczna we wszystkich przejawach człowieczej działalności, a zwłaszcza w sprzedaży

przez | 24 marca 2022
Prowadzenie eleganckiego butiku staje się dzisiaj prawdziwym wyzwaniem. Zatrudnienie fachowej i miłej pracowniczej brygady, odszukanie, a potem oferowanie dobrze sprzedającego się towaru czy pozostawanie atrakcyjnym na rynku, to tylko niektóre z nich. Mając świadomość, że nie omówimy zagadnienia w całości, przypatrzmy się się bliżej takim dwóm wyselekcjonowanym zagwozdkom, jak ocena dostawców i testy konsumenckie. Z jednej strony popracujemy nad kontrolą poziomu jakości towaru, a z drugiej zbadamy poziom zadowolenia wszystkich kupujących w naszym sklepie.

Dostawca

Autor: Raphael Desrosiers
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór dostawców jest kluczowy, zwłaszcza wtedy, gdy nasz supersam jest duży i z założenia ma za zadanie proponować artykuły wielu wytwórców. Postawienie na dobry gatunek i terminowość dostaw zdaje się być tak niezaprzeczalne, jak prawidła fizyki obowiązujące w naszej galaktyce. Ocena dostawców (więcej szczegółów) możne stać się częścią bądź całością obowiązków jednego z naszych pracowników. Od takiej osoby będzie wymagać się współodpowiedzialności oraz perfekcyjnie opanowanych umiejętności społecznych. Niezbędna jest także precyzyjność, biegłość w obsługiwaniu laptopa i oprogramowania biurowego, a także umiejętność pisania. Wyniki przeprowadzonej rewizji staną się niezwykle cenne dla kierownictwa i być może staną się bodźcem do zmiany dostawców.

Testy konsumenckie nie są zarezerwowane tylko dla producentów, którzy są w stanie w ten sposób poznać opinię o towarach wprowadzanych na rynek. W naszym wypadku możemy na przykład ocenić skuteczność przeprowadzonej kampanii reklamowej lub skontrolować, jak klienci reagują na nowe logo. Bez reklamy (zobacz Najskuteczniejsze pozycjonowanie w Google) naprawdę niełatwo przebić się przez konkurencję. Realizację takiego bojowego zadania warto powierzyć fachowej agencji reklamowej, która także może wykonać dla nas testy konsumenckie (zobacz propozycje). W przypadku rzeczonych testów do wyboru będzie wersja internetowa bądź dyplomowany pracownik agencji wykona in persona lub telefonicznie sondy wśród naszych klientów. Oczywiście ta druga opcja wymaga wyższych środków finansowych.

W obydwu omówionych zagadnieniach niezwykle istotna staje się systematyczność w działaniu. Tylko w takim wypadku supermarket na szansę odnieść zwycięstwo i w ten sposób wyeliminować konkurencję.