Transport kontenerami

Aktualnie idealnym sposobem na oszczędzanie przy transporcie drobnych ładunków na wielkie odległości jest transport w kontenerach. Zaletą tego rozwiązania jest niewielki koszt, ponoszony niezależnie od ilości transportowanych ładunków. Przedsiębiorca bowiem ponosi pojedynczy koszt najmu kontenera, a sam koszt transportu również przeliczany jest względem liczby pojemników. Jedynym limitem obowiązującym w tym rodzaju transportu jest limit wagowy, który wynosi 24 tony dla każdego kontenera. Trzeba jednak wiedzieć, że cło jest ustalane od każdego elementu przewożonego ładunku. Mimo tego, zainteresowanie transportem tzw. drobnicy w kontenerach z roku na rok jest znacznie większe.

Continue reading “Transport kontenerami” »

Urlopowe wyjazdy do Bułgarii

Bułgaria to dla Polaków idealne miejsce na wakacje, gdyż wbrew pozorom nie jest to kraj bardzo oddalony od naszego państwa, a ceny są naprawdę atrakcyjne. Jednak ogromną rolę w trakcie podjęcia decyzji o wczasach w tym kraju odgrywa odpowiednie przygotowanie się do tego typu wyjazdu. Przede wszystkim istnieje okazja już wcześniej zaplanować sobie środek transportu, ale też hotel w jakim będzie się mieszkać, bo przed okresem letnim ceny są dużo niższe i to umożliwia za naprawdę małą kwotę odnaleźć takie kwatery.

Continue reading “Urlopowe wyjazdy do Bułgarii” »

Czy branża komunikacyjna jest właściwym pomysłem na interes?

Prowadzenie prywatnego biznesu to marzenie nadzwyczaj dużej części naszego społeczeństwa. Niemniej wprawdzie praktyka pokazuje nam, że nie wszyscy z nas posiadają stosowne umiejętności, dzięki którym własna aktywność gospodarcza stanie się bezprecedensową propozycją uzyskiwania przez nas dochodów. W tym miejscu należałoby także dodać, że bez wątpliwości istnieją pewne przetestowane sposoby, dzięki którym możemy odnieść duże profity finansowe, wprawdzie także to wymaga pewnego zaangażowania oraz ogromnej dozy kreatywności.

Continue reading “Czy branża komunikacyjna jest właściwym pomysłem na interes?” »

Jak komfortowo wypocząć we Wrocławiu?

Podróże są nieodłączną częścią naszego życia. Jeździmy do bliskich, na urlop i w celach służbowych, więc rezerwowaliśmy sporo miejsc noclegowych i trochę na ten temat wiemy. Jeśli jednak już niejednokrotnie spotkała cię przykra niespodzianka i chciałbyś uniknąć kłopotów, powinieneś wiedzieć, co mieć na względzie przed wyjazdem, by wczasy były przyjemnością.

Continue reading “Jak komfortowo wypocząć we Wrocławiu?” »