Nasz codzienny transport

Podróże od zawsze były częścią ludzkiego życia, od zawsze też przesyłali sobie ważne informacje i produkty na odległość. Razem z rozwojem przemysłu trend ten znacznie wzrósł. Produkty zaczęto wysyłać statkami i pociągami, a w późniejszych czasachtakże używane do tego celu były samochody i samoloty. Dzisiaj ciężko już sobie wyobrazić transport bez wielkich samochodów, zwanych TIR-ami. Są one normalnym, zwyczajnym widokiem.

Continue reading “Nasz codzienny transport” »

Jak walczyć ze strachem przed lataniem?

Podejmowanie wielu mniej bądź bardziej istotnych decyzji co do sposobów podróżowania zajmuje w nowym tysiącleciu cenny czas. Czy należy podróżować samolotem, a może tułać się przez cały kraj pociągiem, albo godzinami stać w miejskich korkach? Podejmowanie takiej decyzji zazwyczaj nie bywa za banalne. Aby jak najtrafniej wybrać, potrzeba się istotnie przyłożyć do kwestii. Podróżowanie pociągiem ,a także koleją dostarcza wiele stresu, zajmuje czas, jaki da się zaoszczędzić dzięki samolotom.

Continue reading “Jak walczyć ze strachem przed lataniem?” »

Transport kontenerami

Aktualnie idealnym sposobem na oszczędzanie przy transporcie drobnych ładunków na wielkie odległości jest transport w kontenerach. Zaletą tego rozwiązania jest niewielki koszt, ponoszony niezależnie od ilości transportowanych ładunków. Przedsiębiorca bowiem ponosi pojedynczy koszt najmu kontenera, a sam koszt transportu również przeliczany jest względem liczby pojemników. Jedynym limitem obowiązującym w tym rodzaju transportu jest limit wagowy, który wynosi 24 tony dla każdego kontenera. Trzeba jednak wiedzieć, że cło jest ustalane od każdego elementu przewożonego ładunku. Mimo tego, zainteresowanie transportem tzw. drobnicy w kontenerach z roku na rok jest znacznie większe.

Continue reading “Transport kontenerami” »

Propozycje wolnego ładunku

Bez dobrego i szybkiego transportu trudno obecnie myśleć o ogromnej ilości międzynarodowych biznesach, jakie wymagają przeważnie przewozu pewnych produktów przez granicę, nieraz i na drugi koniec świata. Sprawa tych transportów nie jednak czasem łatwa dla samego nadawcy. Wymaga odpowiedzenia sobie na zapytania, o środki niezbędne do zrealizowania przewozu, jak także sprecyzowanie, co właściwie pragnie się przewieźć oraz, w jakim terminie konkretny produkt musi dotrzeć na miejsce.

Continue reading “Propozycje wolnego ładunku” »