Transport kontenerami

przez | 17 maja 2022
Aktualnie idealnym sposobem na oszczędzanie przy transporcie drobnych ładunków na wielkie odległości jest transport w kontenerach. Zaletą tego rozwiązania jest niewielki koszt, ponoszony niezależnie od ilości transportowanych ładunków. Przedsiębiorca bowiem ponosi pojedynczy koszt najmu kontenera, a sam koszt transportu również przeliczany jest względem liczby pojemników. Jedynym limitem obowiązującym w tym rodzaju transportu jest limit wagowy, który wynosi 24 tony dla każdego kontenera. Trzeba jednak wiedzieć, że cło jest ustalane od każdego elementu przewożonego ładunku. Mimo tego, zainteresowanie transportem tzw. drobnicy w kontenerach z roku na rok jest znacznie większe.

Statek towarowy

Źródło: http://sxc.hu/
Jak transportować kontenery?Transport kontenerów ma miejsce zarówno przez morze, jak i przez ląd. Kontenery są przenoszone w porcie na wielkie okręty transportowe, które potem rozładowuje się od razu na przyczepy ciężarówek. Nie wchodzą więc w grę koszty związane z przenoszeniem ładunków w obrębie portów. Taki rodzaj nie posiada właściwie limitów w zakresie odległości. Ogromne statki transportowe mogą przetransportować towar przez ocean, właściwie w każdych warunkach atmosferycznych. Ciężarówki z kolei pozwalają na dotarcie w nawet najbardziej niedostępne zakątki kontynentu. Powinno się jednak wiedzieć, że transport drogą morską i lądową jest znacznie bardziej powolny od transportu lotniczego. Przewiezienie towaru z Ameryki czy Australii, zależnie od punktu docelowego, może potrwać nawet do miesiąca.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Warto się ubezpieczyćZ uwagi na wielką ilość przewożonych dóbr, transport drobnicowy (sprawdź ofertę itl-omega) należy odpowiednio zabezpieczyć. Chodzi w tym miejscu zarówno o zabezpieczenie ładunku wewnątrz kontenera, jak i ubezpieczenie we właściwej organizacji. Mimo nawet największych starań, często zdarzają się drobne uchybienia. Kontener bywa wystawiony na ekstremalną wilgoć, znaczne wibracje i nieostrożność podwykonawców. W takiej sytuacji zamiast dochodzić co się wydarzyło z towarem, warto skorzystać z polisy ubezpieczeniowej. Co prawda zwiększy to generalny koszt (rozwinięcie tych informacji: Przeprowadzki Perfect) transportu, jednak straty wywołane niepoprawnym zabezpieczeniem ładunków mogą być o wiele bardziej dotkliwe.

Poznaj polecaną ofertę na:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://pl.itl-omega.eu