Czym wyróżnia się sitodruk?

Sitodruk jest najstarszym sposobem powielania druku. Wywodzi się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy upiększali prezentowaną metodą różne materiały. Dzisiaj jest to jedna z głównych technologii, która znalazła duże zastosowanie dzięki wielu plusom, jakie posiada. Czym w takim razie cechuje się sitodruk?

Continue reading “Czym wyróżnia się sitodruk?” »

Profile wykonane ze stali

W ostatnim czasie bardzo powszechne stały się budowle z płyt kartonowo gipsowych. Jest to niedroga i łatwa metoda konstruowania ścian w budynkach czy obniżania stropu. Takie płyty można niewielkim kosztem kształtować w dowolny sposób, bez wykorzystania wyspecjalizowanych przyrządów, przycinając je do pożądanych rozmiarów i form.

Continue reading “Profile wykonane ze stali” »

Materiały dobre do wykonywania betonu

W przeszłości ludzie mieli nieco ograniczony wybór tworzyw budowlanych, gdyż nie posiadali mocnego spoiwa, jakie dałoby im możliwość na takie połączenie poszczególnych elementów, żeby budynek w rzeczywistości charakteryzował się dużą wytrzymałością. Aktualnie na szczęście jest już do dyspozycji beton, z reguły wykorzystywany w pracach budowlanych. Jego produkcja nie jest kosztowna, a jednym z najistotniejszych składników są rzecz jasna kruszywa do betonu. Kruszywa mają sypką postać, tym sposobem idealnie nadają się do tego rodzaju celów.

Continue reading “Materiały dobre do wykonywania betonu” »