Urlop w Karkonoszach – szczyt naszych marzeń

Karkonosze to najwyższe i największe górskie pasmo naszych Sudetów. Dzięki sporej ilości atrakcji turystycznych, rozbudowanym trasom pieszym i rowerowym, no i rzecz jasna wyciągom i stokom narciarskim o każdej porze roku zobaczyć tam można liczną grupę turystów.

Letnie wakacje to czas górskich wędrówek, a same Karkonosze mają co zaproponować w tej kwestii. Wiele tras bez problemów pokonywać mogą mniejsze dzieci, ale są też nieco trudniejsze, dla bardziej zaawansowanych piechurów. Karkonosze to również raj dla wielbicieli rowerów, wyznaczono tam sporo tras dla mniej i bardziej doświadczonych sportowców.

pałac brzezina

Autor: Prayitno
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei zima to okres, gdy narciarskie stoki zaczynają się zapełniać się wielbicielami śniegowych szaleństw, coraz większą popularnością zaczyna się także cieszyć narciarstwo na nartach biegowych. A ponieważ zdecydowana większość odwiedzających wyjeżdża w te przepiękne góry przynajmniej na kilka dni, to będzie na nich czekać bogata oferta noclegów. Od tanich pensjonatów i prywatnych kwater po najwyższego standardu hotele Karkonosze – każdy bez problemów znajdzie odpowiedni do swoich preferencji i możliwości finansowych nocleg.

Jedną z najpopularniejszych turystycznych miejscowości w rejonie Karkonoszy stała się Szklarska Poręba, bardzo lubiane miejsce wypoczynku licznych turystów i sportowców. Specyficzna lokalizacja i brak przemysłowych ośrodków w najbliższej okolicysprawiają, że w tym mieście panuje bardzo specyficzny klimat, porównywalny z alpejskim. Doceniają to sportowcy, którzy w takim właśnie klimacie będą mieli świetne warunki do trenowania, lecz także osoby chcące odpocząć i zrelaksować się, odwiedzając na przykład popularne w tym właśnie miejscu Szklarska Poręba spa.

Rozważając urlop w tej miejscowości trzeba pamiętać o tym, żeby jakiś czas przed wyjazdem zrobić rezerwację noclegu. W sezonie duża część miejsc noclegowych będzie przez cały czas zarezerwowana, i może się okazać, że również hotel Szklarska Poręba, w jakim ktoś zamierza odpocząć, będzie wypełniony gośćmi.