Ustronie Morskie – miejsce na najlepsze wczasy

przez | 9 lipca 2021
Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone 13 km na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest wyjątkowo malowniczo – jego zabudowa ciągnie się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który ukośnie opada ku piaszczystej i rozległej plaży. W przeszłości przeciętna osada rybacka w czasach teraźniejszych jest kurortem, do którego by spędzić wczasy nad morzem Bałtyckim przybywa kilka tysięcy urlopowiczów.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest raczej kameralna – niewielkie domki prześlicznie komponują się tutaj z otaczającą naturą. W trakcie przechadzek po Ustroniu Morskim powinno się zajrzeć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w tysiąc dziewięćset dziewięćdziesiątym roku. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia zrobionego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż zachowało się bardzo dużo miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to także kurort uzdrowiskowy – znajduje się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niewiarygodnie urocza – doskonale komponują się tutaj ze sobą błękit Bałtyku, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Jest ona zaliczana do jednych z najczystszych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Sporym plusem jest także tutejszy klimat. Ocenia się, że panujące tu średnie nasłonecznienie należy do największych w Polsce. Oprócz tego w powietrzu występuje aerozol morski, wykazujący leczniczy wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do 200 – 300 metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, zwłaszcza jesienią i zimą, w związku z tym z tutejszego dobrego mikroklimatu można korzystać przez cały rok.

Równie zajmujący post umieszczony jest tu, więc odkryj witrynę (https://www.kormoran-rowy.pl/) i zobacz, jakie treści tam znajdziesz. One także Cię zaciekawią!

Sporą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest też molo spacerowe, które wcina się w morze na długość stu metrów. Znajduje się tutaj również przystań rybacka, gdzie można obserwować barwne kutry wracające z porannych połowów i kupić świeżą rybę prosto z ich pokładu.

W trakcie wypoczynku w Ustroniu Morskim warto zobaczyć największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na około sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko znajdujących się miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu. Warto także wybrać się do pobliskiego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy teren, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej.

Przyznasz raczej, że analizowany artykuł jest nieszablonowy. Jeśli więc masz chęć poznać go bardziej, zobacz informacje znajdujące się tutaj.

Zobacz więcej szczegółów Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niebywale atrakcyjny jest też szlak zielony o długości 23 km wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla miłośników dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości 31 km prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Pełną propozycję na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można odnaleźć w serwisie albo klikając na niżej znajdujące się linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki Ustronie Morskie- kwatery Ustronie Morskie- wypoczynek 2014