W którym miejscu można najsensowniej spędzić wakacyjne dni z dzieckiem?

przez | 3 marca 2022
Niemowlaki nie są zbyt wymagającymi turystami, jeśli chodzi o wybór Coraz więcej młodych rodziców decyduje się na podróżowanie z małym dzieckiem. Nie zawsze musi być to odległa wyprawa. Trochę świeżego powietrza i bezpieczne miejsce do zabawy gwarantują udaną pierwszą wycieczkę z naszym smykiem. Urokliwych zakątków w naszym kraju nie brakuje. Polska na weekend to często znacznie bardziej interesujący pomysł, niż kosztowna podróż zagraniczna.

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Rodzinne wycieczki uczą dzieci poznawać świat dookoła. Maluchy, podobnie jak ich rodzice, mogą odpocząć od zgiełku miasta, spędzić miło czas na łonie natury. Weekendowa eskapada scala rodzinę i pozwala lepiej poznać się w sytuacjach innych niż codzienne. Maluch także uczy się, że świat to interesujące miejsce, a więc można uczyć się chodzić, aby je lepiej poznać. Aby jednak wyjazd był udany i pozostawił miłe wspomnienia, warto się do niego umiejętnie przygotować.

Podróżowanie z kilkumiesięcznym dzieckiem wcale nie musi być kłopotliwe. Maluch w wieku od 3 do 6 miesięcy to najmniej kłopotliwy towarzysz podróży. Równie dobrze możesz z nim spacerować po lesie czy zwiedzać miasto. Można więc wybrać się do Gdańska na weekend lub polecieć za granicę, korzystając z faktu, że niemowlaki latają za darmo. Pamiętajmy, że jeśli czeka nas kilka godzin jazdy autem, powinno się wyjechać późnym wieczorem. W przypadku krótszej wycieczki, wyjazd w porze drzemki malca będzie najlepszym rozwiązaniem.W tasie powinno się robić regularne przerwy, najlepiej co 2-3 godziny. Wówczas można nakarmić niemowlaka oraz przewinąć go.

Noclegi w całej Polsce można zabukować na każdym serwisie, który dysponuje dużą bazą noclegową (więcej ofert tu). Wybrane portale turystyczne często oferują też atrakcyjne promocje, można więc poszukać dobrej oferty z większym wyprzedzeniem. Niekiedy przed wyjazdem należy zakupić dodatkowe akcesoria do transportowania naszego małego podróżnika. Zwłaszcza na terenach górskich nie wszędzie da się dojechać wózkiem. W takim wypadku można kupić nosidełko lub chustę. Oprócz świeżego jedzenia i picia, warto jest mieć ze sobą podręczny zestaw wycieczkowy w postaci kremu przeciwsłonecznego, chusteczek nawilżających, poręcznego kocyka.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się, które strony są sugerowane przez różne osoby, to zobacz propozycję (https://www.pokazy.net/) na taki temat. Może Cię ono bardzo zaintrygować.

Pamiętajmy, że podróżowanie z dzieckiem to nie tylko duża odpowiedzialność, ale też wiele radości.