Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry są najwyższymi polskimi górami. Na tle Karpat, których są częścią, wyróżniają się cechamiwybitnie alpejskimi, co przejawia się piętrowym układem skupisk roślinnych. Średnia wysokość tatrzańskichwierzchołków to około dwa tysiące trzysta metrów, długość pasmaw linii prostej – ok. 53 km, z kolei szerokość sięga 30 km sprawiając z nich miejsce z miłą chęcią wybierane na urlop dwa tysiące czternaście.

Continue reading “Rodzinne wakacje w Tatrach” »

Zakopane dla nestorów oraz osób nie w pełni sprawnych ruchowo

Jako że jestem dziewczyną poruszającą się o kulach, sprawdzałam ostatnimi czasy dokąd może wybrać się osoba nie w pełni sprawna , bądź człowiek starszy (na tyle funkcjonujący iż podróż jest możliwa), któremu to trochę znudziły się już kursy nad polskie morze, albo też uzdrowiska takie jak: Jastrzębie Zdrój czy Ciechocinek.

Continue reading “Zakopane dla nestorów oraz osób nie w pełni sprawnych ruchowo” »

Czy dobra baza noclegowa jest niezastąpiona w wakacyjnych wyprawach?

W zasadzie każda rodzina w Polsce przed okresem wypoczynkowym staje przed odpowiedzią na ważne zagadnienie, związane z określeniem celu podróży tak, by usatysfakcjonować każdego jej uczestnika. Przeważnie całkowicie inne wymagania mają pary bezdzietne, które posiadają jeszcze całkowitą wolność w wyborze celu podróży i którym nie są straszne mniej wygodne warunki noclegowe, jednak te rodziny, w których pojawiły się już dzieci (zwłaszcza jeśli są już one starsze) powinny poszukiwać takiej bazy noclegowej, która zapewni również właściwy komfort i bezpieczeństwo.
Continue reading “Czy dobra baza noclegowa jest niezastąpiona w wakacyjnych wyprawach?” »