Własność patentu – z czym to się je

przez | 12 kwietnia 2022
Apple – gigantyczna firma, która projektuje pecety i smartfony, jest aktualnie najzamożniejszą firmą na świecie. Ogromny sukces działalności, którą stworzył niedościgniony Steve Jobs, ma początek w czymś, co zwie się się nowatorski wzór przemysłowy. Każdy widzi, że wyroby Apple niesamowicie odznaczają się świetnym designem. To prawdziwa zasługa byłego szefa Apple, który charakteryzował się wręcz szałem na punkcie estetyki. W latach osiemdziesiątych w sklepach pojawił się Macintosh, mały PC, który był bardzo wygodny dla zwykłego użytkownika. Następne projekty nie były już tak udane.

(Przeczytaj też )

sala konferencyjna

Autor: Sigma
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/sale_konferencyjne.jpg
Gdy do przedsiębiorstwa po latach zatrudnienia w innym miejscu powrócił ojciec, Apple zaczął wyróżniać się niebanalną stylistyką. Oczywiście wytwory, takie jak iMac, charakteryzowały się niezłymi parametrami technicznymi, jednakże najbardziej zachęcające dla konsumentów okazywały się nieskazitelne designy. Dużo osób twierdzi, że kupując wytwory korporacji Steve’a Jobsa płaci się przede wszystkim na stylistykę i moc marki. Jest w tym stwierdzeniu dużo prawdziwości, wyroby Apple stały się czymś więcej niż zwyczajnymi dobrami materialnymi.

objaśnia to zagadnienie. W zeszłym roku Samsung przegrał starcie z Apple – sąd stwierdził, że Samsung zabrał Apple parę idei na wzór przemysłowy.

Emocjonujący tekst? Jeżeli tak uważasz, kliknij ten link. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (https://kancelariapodgorska.pl/mecenas-olawa/) – one również Cię bardzo zainteresują!

Wielu fachowców wskazuje tu na hipokryzję Apple, gdyż Apple również kilka idei wziął od innych podmiotów. Tak było z GUI, który najpierw działał na maszynach firmy Xerox. Kiedy pracownicy Jabłuszka oglądali na własne oczy projekt ludzi z laboratoriów PARC, umieścili go w świetnie sprzedającym się później komputerze Macintosh. (Więcej tutaj ) Zdaje się że własność przemysłowa musi być porządnie strzeżona przez sądy, lecz należy zachować rozsądek. Nie można sprawiać, by korporacje mogły chronić właściwie każdy, nawet niewielki detal swoich pomysłów, bo wpłynie to negatywnie na rynek.