Niemcy i Polska – w handlu porozumiewamy się bez słów

Nasza historia jest bardzo zawiła, mamy inne podejście do wielu spraw, nasz związek nie był łatwy teraz jest lepiej, ale nie idealnie – mówi Polak do Niemca, na to ten drugi odpowiada: ale zaraz, zaraz, jest jedna dziedzina, nie potrzebne nam słowa, by się rozumieć? Polak się zdziwił mocno, bo do głowy przyszły mu bardzo dwuznaczne myśli. Niemiec też się roześmiał, bo wie, że mogło to zabrzmieć zabawnie. Po chwili już jednak poważni potwierdzili, że w interesach rozumiemy się bez słów, w handlu między naszymi krajami.

Continue reading “Niemcy i Polska – w handlu porozumiewamy się bez słów” »

Cloud computing jest naprawdę modną propozycją

Cloud computing jest dla zakładów chcących być odpowiedzialnymi

Prezesi przedsiębiorstw przeważnie chcą, żeby różne działy posiadały możliwość wymiany informacji oraz plików, tak by współpraca pomiędzy nimi okazała się jak najlepsza. Zamiast przesyłać to wszystko w e mailach, albo przenosić na płytach, możemy dziś skorzystać z propozycji, którą oferuje cloud computing. Wszelkie dokumenty dawane są na serwer, a każdy kto ma do niego hasło i login, może do nich zajrzeć w każdej chwili. Takie rozwiązanie jest o tyle odpowiednie, że nie zajmujemy miejsca na dyskach komputerów, a poza tym przesyłanie informacji jest wiele lepsze, ponieważ zmiany możemy umieszczać na bieżąco, poprzez zapisanie dokumentu. Na takiej chmurze obliczeniowej możemy umieścić również programy, z których każdy będzie mógł używać, przez co nie będziemy zmuszeni nabywać tylu licencji.

Continue reading “Cloud computing jest naprawdę modną propozycją” »

Rozwój transportu międzynarodowego

Nasza gospodarka, pomimo globalnego kryzysu, trzyma się zaskakująco dobrze. Zakładamy mnóstwo małych i średnich przedsiębiorstw. Rodacy wzięli wreszcie los we własne, pracowite ręce i pomimo sporego ryzyka, prowadzą udane biznesy. Bycie swoim szefem to o niebo lepsza sytuacja, niż nieustanne stosowanie się do poleceń w czyjejś firmie. Nawet początkowe gorsze miesiące, kiedy firma nieśmiało rozkłada skrzydła, nie odbierają pozytywnego nastawienia naszych przedsiębiorców.

Continue reading “Rozwój transportu międzynarodowego” »

Reklama w Krakowie

W mieście tak wielkim jak Kraków nie tak prosto wybić się z tłumu. Jeżeli otwieramy firmę z adresem na przykład w Krakowie, bez względu na branżę, musimy się liczyć z olbrzymią konkurencją. Z jednej strony, taka metropolia i kulturalne centrum naszego kraju zapewnia nam ogromne sposobności dotarcia do przyszłych odbiorców. Z innej jednak strony, niezwykle łatwo zniknąć w tym tłumie i zostać przez długie lata nierozpoznawalnym.

Continue reading “Reklama w Krakowie” »