Wycieczka z mapą i przewodnikiem?

przez | 6 września 2021
Spędzanie wolnego czasu wymaga nie lada wysiłku. Żeby każdą rzecz zaplanować, ustalić tak, by było jak najlepiej, niezbędne jest przygotowanie właściwego planu, jaki musi być podparty najbardziej solidnym przygotowaniem.

A może jednak wcale nie, może preferujesz realizować wszystko żywiołowo i bez nadmiernych planów. To jak się zachowujesz świadczy o Twoim osobowości i podejściu do życia. Są ludzie, którzy zawsze potrzebują planu.

Czy zaciekawiła Cię treść tej witryny? Chcesz poznać większą ilość informacji? To, odwiedź stronę (https://primaveraspa.pl/primapark/silownia/), która dostarczy Ci wiele interesujących faktów.

Planują wycieczkę do wielkiego miasta, przykładowo do stolicy mają ze sobą mapy i przewodniki, wiedzą do której pójdą cukierni na Żoliborzu (adres cukierni) czy kawiarni w Legionowie, wiedzą, co odwiedzą pierwsze, czy Stare Miasto, albo jednak Pałac Kultury i Nauki. Są przekonani że ten plan jest najlepszy, wierzą w niego, on jest dla nich najważniejszy i nieustannie najbardziej atrakcyjnym z możliwych spędzenia czasu. Poza planem głównym jest również plan B oraz nawet C. Na wypadek złej pogody czy innych nieodczekiwanych wydarzeń, zawsze jest sposób na wybrnięcie z niekorzystnej sytuacji.

Na drugim biegunie są się osoby, które całkowicie inaczej podchodzą do tego typu kwestii. warsaw.jpg|R|W=180|ALT=rynek w Warszawie]Jak ”wypad” to spontan, jak plan to „zobaczymy, jak to będzie”. Taki człowiek nie jedzie, na przykład, do wielkiego miasta, aby odwiedzić kilka sprecyzowanych punktów, taki człowiek bierze sobie za punkt honoru, aby jak najbardziej atrakcyjnie spędzić wolny czas, a jej plan można zamknąć w wyrażeniu: zobaczymy, co moment przyniesie. Właściwie wszystko jest uzależnione od wielkiej ilości czynników niuansów, z jednej strony pewne plany mogą się nie zrealizować przez pogodę, może uciec autobus albo po drodze się zepsuć, może muzeum będzie nieczynne i tak dalej. Taka osoba wychodzi z założenia, że obmyślanie planu to tylko niepotrzebny stres, zamiast nad tym się zastanawiać, należy najzwyczajniej żyć chwilą.

A może nie jesteś ani jednym ani drugim? To może jesteś gdzieś w środku, w centrum? Z jednej strony doceniasz ludzi, który mają wszystko zaplanowane, lecz denerwuje Cię ich skrupulatność i drobiazgowość. Twierdzisz, iż plan i owszem, lecz bez przesady, nie trzeba przecież pamiętać o każdym, choćby najmniejszym drobiazgu. Do drugiego podejścia również jednocześnie masz dość daleko, ponieważ nie lubisz ludzi, którzy wszystko olewają i nie przejmują się żadnym planem. To bez sensu, bo należy przecież mieć jakiś, choćby mały plan, ażeby się nie pogubić w nowym miejscu. Bez zdenerwowania, ale też bez zbyt dużej nonszalancji, jaka do niczego nie prowadzi.