Darłowo – wyborne miejsce na wakacje w 2014r.

Darłowo to znana miejscowość wczasowa, częstokroć wybierana na wakacje nad Bałtykiem. Położona jest u ujścia rzeki Wieprzy. Posiada dwie główne części: Darłówko i Racisław. Każdy to już teraz planuje wczasy może powoli rezerwować noclegi. Darłowo czeka już albowiem na urlopowiczów.

Continue reading “Darłowo – wyborne miejsce na wakacje w 2014r.” »

Białystok na wycieczkę. Co zwiedzać? Gdzie się rozerwać?

Czy Białystok jest takim miastem, które wśród krajowych podróżnych jest na topie? Zdecydowanie nie! Jednak w zasadzie stolica Podlasia to naprawdę interesujące miejsce, być może na obszarze Białegostoku nie znajdzie się aż tylu zabytków co w chociażby Wrocławiu, ale sugerowanie, że Białystok jest najzupełniej do niczego jest niemądre.

Continue reading “Białystok na wycieczkę. Co zwiedzać? Gdzie się rozerwać?” »

Rodzinne wakacje w Tatrach

Tatry są najwyższymi polskimi górami. Na tle Karpat, których są częścią, wyróżniają się cechamiwybitnie alpejskimi, co przejawia się piętrowym układem skupisk roślinnych. Średnia wysokość tatrzańskichwierzchołków to około dwa tysiące trzysta metrów, długość pasmaw linii prostej – ok. 53 km, z kolei szerokość sięga 30 km sprawiając z nich miejsce z miłą chęcią wybierane na urlop dwa tysiące czternaście.

Continue reading “Rodzinne wakacje w Tatrach” »

Kraków – dawna stolica polskich władców – co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?

Kraków, dawna stolica królów polskich, należy do najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w niewielu miejscowościach jest tak duża ilość zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jedno popołudnie, i przez ten czas obejrzeć kilka najważniejszych atrakcji. Ale aby szczegółowo obejrzeć to piękne miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i tajemnicze miejsca to należy sobie zapewnić przynajmniej parę dni. I z pewnością będą to dni bardzo intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

Continue reading “Kraków – dawna stolica polskich władców – co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?” »