Kraków – dawna stolica polskich władców – co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?

Kraków, dawna stolica królów polskich, należy do najchętniej zwiedzanych miejscowości w naszym kraju. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w niewielu miejscowościach jest tak duża ilość zabytków i atrakcji. Do Krakowa można przyjechać na jedno popołudnie, i przez ten czas obejrzeć kilka najważniejszych atrakcji. Ale aby szczegółowo obejrzeć to piękne miasto, jego najbardziej schowane zakamarki i tajemnicze miejsca to należy sobie zapewnić przynajmniej parę dni. I z pewnością będą to dni bardzo intensywne, wypełnione zwiedzaniem i oglądaniem.

Continue reading “Kraków – dawna stolica polskich władców – co warto zobaczyć w tym pięknym mieście?” »

Darłowo – wyborne miejsce na wakacje w 2014r.

Darłowo to znana miejscowość wczasowa, częstokroć wybierana na wakacje nad Bałtykiem. Położona jest u ujścia rzeki Wieprzy. Posiada dwie główne części: Darłówko i Racisław. Każdy to już teraz planuje wczasy może powoli rezerwować noclegi. Darłowo czeka już albowiem na urlopowiczów.

Continue reading “Darłowo – wyborne miejsce na wakacje w 2014r.” »

Cudowna wyprawa w Bory Tucholskie

Tajemnica wyjątkowej w skali kraju czystości, jaką charakteryzują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Rejon tucholskich lasów oddalony jest od potężnych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego doskonałe miejsce na wypoczynek 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a rzadkie gatunki roślin i porostów miały pomyślne warunki do rozwoju.

Continue reading “Cudowna wyprawa w Bory Tucholskie” »

Białystok na wycieczkę. Co zwiedzać? Gdzie się rozerwać?

Czy Białystok jest takim miastem, które wśród krajowych podróżnych jest na topie? Zdecydowanie nie! Jednak w zasadzie stolica Podlasia to naprawdę interesujące miejsce, być może na obszarze Białegostoku nie znajdzie się aż tylu zabytków co w chociażby Wrocławiu, ale sugerowanie, że Białystok jest najzupełniej do niczego jest niemądre.

Continue reading “Białystok na wycieczkę. Co zwiedzać? Gdzie się rozerwać?” »