Zakopane dla nestorów oraz osób nie w pełni sprawnych ruchowo

przez | 4 marca 2022
Jako że jestem dziewczyną poruszającą się o kulach, sprawdzałam ostatnimi czasy dokąd może wybrać się osoba nie w pełni sprawna , bądź człowiek starszy (na tyle funkcjonujący iż podróż jest możliwa), któremu to trochę znudziły się już kursy nad polskie morze, albo też uzdrowiska takie jak: Jastrzębie Zdrój czy Ciechocinek.

Doszłam do wniosku, iż atrakcyjnym rozwiązaniem może stać się nocleg w Zakopanem, w centrum konkretnie, gdyż pozwoli to seniorom lub osobom kalekim na bardzo przyjemne spacery po przepięknej, ponad sto trzydziestu letniej uliczce – po Krupówki – głównym deptaku Zakopanego. Pasjonaci architektury na pewno będą urzeczeni specyficznym, zakopiańskim charakterem budynków, spopularyzowanym przez literatów i poetów pierwszej połowy dwudziestego stulecia.

apartament z tarasem

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane apartament to świetna baza wycieczkowa dla osób starszych, pragnących pięknych krajobrazów, panoram Tatr. Wystarczy kilkudziesięciu minutowy spacer na wzgórze Antałówka by widzieć cudny widok na najważniejsze góry naszego kraju. Nocleg w Zakopiańskim apartament to również należyte miejsce dla entuzjastów historii. Nader ciekawym zabytkiem jest cmentarz na Penksowym Brzysku, warte zobaczenia miejsce, chociażby z powodu wrażeń estetycznych.

Nie ociągaj się, ponieważ jesteśmy tu (https://horyzont.net.pl/bezpieczne-opalanie-na-wakacjach/) dla Ciebie. Stworzyliśmy niezwykle intrygujące wpisy. Masz ochotę się z nimi zapoznać? Zachęcamy do kolejnej strony.

Rzecz jasna dla nestorów skautów stolica polskich Tatr to również kraina sentymentalna, albowiem nocleg w centrum Zakopanego może stać się pretekstem do tropienia śladów Andrzeja i Olgi Małkowskich, którzy uwielbiali Zakopane. W tej okolicy też znajduje się grób pani Olgi Małkowskiej.

Wędrowcy mogą wynająć w Zakopanem apartament po czym rozkoszować się nocnym życiem polskiej stolicy Tatr. W tymże mieście co krok prawie spotkamy kafeterie, restauracje, czy dancingi, które zaspokoją gusta najbardziej wybrednych z gości. Przykładem jest Białka Tatrzańska z kompleksem hotelowo-basenowym, korzystającym ze źródeł termalnych znajdujących się w okolicach Zakopanego. Zakopane może być także świetną bazą wypadową na ekskursje po Słowacji i największej tamtejszej atrakcji „Słowackim Raju”, pięknie utrzymanych trasach w słowackich Tatrach, co może być dodatkowo pretekstem do spróbowania niezmiernie smacznej kuchni naszych słowackich sąsiadów, niezwykle zresztą towarzyskich i uprzejmych.