Zwierzęta też czują, pamiętajmy, by je przewozić humanitarnie

przez | 10 października 2022
Każde zwierzę jest żywą istotą, która odczuwa ból i cierpienie, tak jak my, ludzie. Wiem, że dla wielu z was te słowa to banał, przecież każdy człowiek z normalną dawką empatii będzie umiał zrozumieć drugą istotę, bez zmaczenia czy będzie to człowiek, czy pies. Są też ludzie, dla których zwierzę to coś gorszego, to rzecz, którą traktuje się, dosłownie, jak przedmiot.

kon

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Można zaobserwować to na przykładzie właścicieli psów. Kary cielesne to norma przekazywana z pokolenia na pokolenie. Ciężko wytłumaczyć tak ułożonym ludziom, dodatkowo bitym także przez swoich rodziców, że to złe, że to do niczego nie prowadzi, a co najważniejsze, że taka praktyka nie wychowa zwierzęcia. Jedynie może uczynić je nieszczęśliwym i nieufnym. Pomimo wielu kampanii pozostają ludzie, które robią, co chcą i nie otrzymują kary za to. Kwestia traktowania swojego psa pozostaje w gestii prywatnej, choć wszystkie odchyły powinniśmy zgłaszać odpowiednim instytucjom. Inaczej wygląda sprawa z transportem zwierząt przez wyspecjalizowane firmy.

Czy prezentowana tu kwestia jest według Ciebie zajmująca? Jeżeli tak, to uzupełniające materiały zobacz pod adresem (http://www.studioessenza.pl/pedicure-wroclaw), który zobaczysz tu. One także Cię zaintrygują.

W tym wypadku muszą odbyć się wszystkie procedury. Na szczęście coraz rzadziej zdarzają się sytuację, że transport jest źle przeprowadzony. A jak taki transport powinien wyglądać? Wyjaśnijmy to na przykładzie transportu koni (więcej o transporcie bydła).

Konie, podobnie jak ludzie, odczuwają skutki męczącego podróżowania, co więcej, dla niego taki transport może skończyć się bardzo źle. Stała, przez całą trasę pozycja stojąca powoduje urazy, dzieje się to w źle wykonanych środkach transportu. Do tego stanu mogą się przyczynić także wstrząsy, a więc pamiętajmy, żeby przed każdym transportem sprawdzić jakość zawieszenia w pojeździe. Porządny transport koni powinien również oznaczać, iż samochód wyposażony jest w wentylację, temperatura zaś powinna być odpowiednia. Jeśli jedziemy ciemnym samochodem, a na dworze jest upał koniecznie przykryjmy je białym pokryciem dachu.Te rady to tylko kilka podstawowych wskazówek, jak powinien wyglądać transport koni. Istotniejsze jest w tym wszystkim delikatne podejście do zwierząt, szacunek dla nich i dla ich zdrowia. Podejdźmy do tego tak, jak niektórzy podchodzą do innych ludzi, zatem traktujmy zwierzęta w ten sposób, jakbyśmy sami chcieli być traktowani.